9.10.2011 - VRCHOL VIRTUÁLNÍ DOSTIHOVÉ SEZÓNY - 5. VVCP  a rámcové dostihy

Po dlouhém odmlčení se v zápiscích je tu jeden z posledních příspěvků během této sezóny. Pomalu nám opět končí, koníci přecházejí na zimní režim, ale rozhodně nezahálejí. Jako pro většinu dostihových stájí, i pro nás byl dostihový dvouden na závodišti OSL zlatým vrcholem celé sezóny a účast nejen v samotné VVCP, ale i v rámcových dostizích v tento den, otázkou prestiže. Do samotné VVCP sice naši koně nepromluvili - bělka Stastná, jedna z nejmladších účastnic, byla bohužel zadržena a dostih nedokončila a bělouš Soreppo dokončil na 15.místě. Přesto jsme ale neodešli s hanbou a naši koně nás velmi dobře reprezentovali v rámcových dostizích, jak v sobotních tak v neděli.

SOBOTA: Hned druhý sobotní dostih byl pro naši stáj úspěšný a zasloužil se o to Rocky of Gracie, který si v silném poli 16 koní doběhl pro 1.místo. Prvním ze tří hlavních dostihů dne, byla Cena zimní královny, kterou se stala naše La Mignon Dame BO. V Českomoravské ceně doběhl Line Honey na 3.místě. Další vítězství obstaral Irish Boueard BO v Ceně Makléře, rovince na 2900m. Klisna Poběda přinesla 2.místo ve Svatováclavské ceně.

NEDĚLE: Dostihy při VVCP byly pro nás jak úspěšné, tak i okořeněné neúspěchem a zklamáním z pádů, zadržení a jiných nepříjemných událostí na dráze. V prvním dostihu, Zlaté sponě tříletých jsme měli klisnu Rainbow Star, která byla zadržena. Do Ceny ČASCH jsme vyslali Mysterious Lighta, který ztratil jezdce a nedokončil, avšak náladu nám spravila hnědka Perla, která přinesla 1.místo. Oleandro v Ceně Vltavy zkončil na krásném 3.místě a Be Jape ještě lépe, na 2.místě. Memoriál kpt. Poplera byl opět ve znamení úspěchu a Charlota si přinesla 2.místo a Jester 3.místo. I Stříbrná trofej byla převážně v naší režii a to díky hnědce Rabbit Montjeu, která si 1.místem spravila koncem sezóny trochu pokaženou reputaci a ostřílený veterán San Valentin přinesl další 3.místo. V Ceně Labe byla bohužel zadržena Teresina, ale Kelv si doběhl pro 4.místo. O VVCP jsem mluvila již na začátku, takže do příští sezóny máme opravdu velký cíl:) Ve dvou doprovodných dostizích klusáků bych jmenovala 2.místo Roc Mesloise, v kvalifikaci na Klusácké derby.

Perla, vítězka Čeny ČASCH

30.5.2011 - 9. DOSTIHOVÝ DEN NA ZÁVODIŠTI OSL

Ani v tomto dni naši koně nechyběli a rozhodně se nedali zahanbit. První dostih, Cena mladých nadějí pro dvouleté koně, byl dalším startem pro hnědáka Daiquiriho, který jej proměnil v pěkné 4.místo. V Májové ceně, rovině na 1600m si ryzka Poběda doběhla pro krásné 3.místo. V hlavním dostihu dne, Ceně Anglického plnokrevníka, rovině na dlouhých 3000m, nás reprezentoval Dantsu Flame, který přinesl uspokojivé 5.místo. Cena Amber Hilla, steeplechase na 3900m, byla dalším dostihem a dalším úspěšným zářezem pro hnědku Rabbit Montjeu, která si přinesla 2.místo. V letošním roce v naší stáji začíná, ale ještě ani jednou nedala důvod k tomu, abych její koupě litovala. Z pěti startů pokaždé dokončila v první trojce! Je to rozhodně jedna z nejlepších klisen ve stáji. Poslední dostih byl pro naše klusáky a já do něj poslala nováčka, ryzáka Organdi d´Or, který prokázal podruhé svou skvělou formu a doklusal si pro 2.místo.

Rabbit Montjeu, druhá v Ceně Amber Hilla

24.5.2011 - PRODLEVA VÍTĚZKOU II. VELKÉ JARNÍ CENY NA ZÁVODIŠTI JOCKEY CLUBU!

Naše ryzka Prodleva ukázala, že letos je třeba s ní počítat, a jako první prolétla cílem II. ročníku Velké jarní ceny! V rámcových dostizích si ani ostatní naši svěřenci nevedli špatně. V rovině na 1600m, pro tříleté a starší koně se skvěle předvedla bělka Just Holly a přinesla nám krásné 2.místo. Další dostih, rovina na 1800m, byl šťastným pro koně, který má vítězství ve jménu - Victory Next, si odnesl 1.místo. V ostatních dostizích jsme se neumístili v první trojce, ale i tato umístění jsou pro nás cenná.

Prodleva, vítězka II. ročníku Velké jarní ceny

19.4.2011 - VELKÁ DUBNOVÁ CENA NA ZÁVODIŠTI JOCKEY CLUBU - 2. DOSTIHOVÝ DEN

Tento den byl pro nás poměrně dost úspěšný, i když hlavní dostih dne, kde nás reprezentovala hnědka Pat´s White Heat neskončil nijak slavně. Aspoň tedy pro nás. Ale ani 6.místo nebylo v silné konkurenci žádnou ostudou. V dalších dostizích už si naši svěřenci vedly podstatně lépe. V prvním dostihu, Handicap V. Luky ml. jsme měli ryzku Rhein Jessicu, která však už v naší stáji není. Avšak tehdy nám přinesla skvělé 1.místo.  Další úspěchy bude sbírat pro barvy DC l´Aqua di Bracciano. V Ceně A.Šavujeva si Mr. Hot Stuff doběhl pro 5.místo. Tmavá hnědka Icyda prokázala víc než slušnou formu a v rovině na 1800m doběhla na krásném 2.místě. Dalším skvělým výkonem v tomto dni bylo 2.místo hnědky Rainbow Star, pro které si doběhla v Ceně F. Neuberga, rovině na 2200m. Jediným dalším koněm, který přinesl vítězství, byl hnědák Line Honey, v Handicapu J. Váni, rovině na 1200m.

4.4.2011 - 1.DOSTIHOVÝ DEN NA ZÁVODIŠTI BALFI

První dostihy byly odběhnuty i na dostihovém závodišti Balfi. Běželo se pět rovinových dostihů, s distancemi od 1300m do 1800m. Prvním z nich byla Cena HB, na 1300m pro tříleté koně. Zde běžela bělka Dream Night a odnesla si skvělé 3.místo, za Error in Star (DS Criss-Cross) a Cabullem (DS 8mile). V druhém dostihu, Ceně Nehasila, s distancí 1600m, nás reprezentoval Black a doběhl na 7.místě. Do Ceny College Classica jsem přihlásila nováčka stáje, ryzku Pobědu, koupenou v DC l´Aqua di Bracciano a této koupě určitě nebudu litovat, protože přinesla pěkné 4.místo.V Ceně Lysé nad Labem na 1800m jsme měli Loupežníka Lotranda a potvrdil svou skvělou formu dalším 3.místem. Posledním dostihem dne byla Zahajovací cena sezóny 2011 do které jsem poslala z loňska úspěšnou Dream Flight DV, která dala jasně najevo, že i letos je s ní třeba počítat. Stejně jako Wild Samba le Vent, podlela líbivému hnědákovi z VDS Luka, Lysyanovi a přinesla tedy krásné 2.místo.

4.4.2011 - III. ROČNÍK JARNÍHO DERBY NA ZÁVODIŠTI JOCKEY CLUBU (1.DOSTIHOVÝ DEN)

Tento víkend oficiálně začala sezóna 2011 a pro naši stáj začala víc než dobře. Na závodišti Jockey Clubu se konal III. ročník Jarního derby, kde jsme v každém dostihu měli své zástupce. Jako první se běžel Dederang, rovina I. kategorie na 1600m, pro pětileté a starší koně, kde nás reprezentoval ryzák Billy Jeans. Billy je u nás teprve od zimy, dříve běhal za DC Forever. Svou kariéru u nás odstartoval velmi dobře a z prvního dostihu, který běžel pod barvami DS Re-Alta, si odnesl krásné 3.místo, za Song of Wild (DS Mystic Falls) a Bay City Rollerem (VIP Wolfie). Dalším dostihem byl Dunkeld, rovina I. kategorie na 1800m, pro tří až pětileté koně. Zde jsme měli již starého mazáka stáje, ryzáka Loupežníka Lotranda, který opět nezklamal a doběhl si pro další 3.místo, rychlejší byly jen Smith and Wessen (Let Down) a Butterfly Efect (DC Forever). Další na pořadu dne byl rovinový Hamilton I.kategorie na 1000m pro pětileté a starší koně. Zde jsme nasadili nováčka Skarabea, který svou kariéru odstartoval naprosto skvěle a odnesl si nádherné 1.místo! V předposledním dostihu dne, s názvem Ararat, distancí na 800m pro tříleté a starší koně, jsme měli dalšího nováčka, hnědáka Ryushin Hero, který skvěle zabojoval a přinesl naší stáji další 2.místo, rychlejší byl jen Error in Star (DS Criss-Cross). A nakonec, třešnička na dortu velmi úspěšného dostihového dne, byl Královský dostih MOE, rovina kategorie Gd.3 pro tří až šestileté koně na 2000m. Do tohoto náročného dostihu jsme poslali hnědáka Irish Boueard BO, který loni odstartoval svou kariéru víc než úspěšně a vypadá to, že ani v této sezóně si nepovede špatně. Doběhl na krásném 3.místě za Simon des Champs (VDS Essenza) a Mysterios Light (DS Happiness).

Skarabeus, při svém prvním vítězném dostihu (Hamilton, R, I.kategorie, 1000m)

3.4.2011 - 1.DOSTIHOVÝ DEN NA ZÁVODIŠTI ORANGE SEA LEVEL

I na dostihovém závodišti OSL byla zahájena dostihová sezóna a ani zde jsme nechyběli. Prvním dostihem dne byl Otevírací dostih, rovina IV. kategorie na 1600m, pro tříleté koně. Zde běžel Dr.House BO, tmavý hnědák, který za loňskou sezónu běžel pouze třikrát. Letos začal pěkným 5.místem, tak uvidíme, jestli se nám bude dařit víc než loni. Dalším dostihem byla Cena Like a Lorda, rovina IV. kategorie na 1600m, pro čtyřleté a starší koně. V tomto dostihu nás zastupovala líbivá bělka Just Holly, která naši stáj posílila v zimně a toto je její první sezóna. A nezačala pro ni vůbec špatně, odnesla si krásné 3.místo. Cena Malqa, rovina na 1400m, pro tříleté hřebce/valachy byla dalším dostihem a nás skvěle reprezentoval Grafitti Road BO, když si doběhl pro 2.místo, těsně za Danubiem (VDS Essenza). Do Ceny Ramara, roviny na 1200m, pro čtyřleté a starší koně, jsem poslala další novou posilu stáje, ryzku Rhein Jessicu. Byla trochu nejistá, ale 6.místo není tak špatný začátek. V Ceně Niny Varadari nás reprezentovala bělka Dream Night a odnesla si uspokojivé 4.místo. Cena Rabbit Avonbridge,rovina na 1300m pro tříleté koně, byla rozjezdovým dostihem pro Wild Sambu le Vent, která po souboji s Lysyanem (VDS Luka) přinesla domů 2.místo. A to už přišel na řadu hlavní dostih dne, GOMBA HANDICAP, rovina I.kategorie na 1200m, pro čtyřleté a starší koně. Zde jsme měli nadějného nováčka Line Honeyho, ale nejspíš zrovna neměl svůj den a doběhl předposlední (9.místo). V posledním dostihu dne nám trochu zpravila náladu tmavá hnědka Icyda, která si v Ceně Peerless Sqeaka suveréně doběhla pro 1.místo. Ani tento dostihový den nebyla špatný a jistě se další naši svěřenci předvedou na dráze i v dalších dnech.

Icyda, po svém vítězném dostihu (Cena Peerless Sqeaka, R, IV.kategorie, 1800m)